Get Adobe Flash player

EY EHLİ SİYASET!

EY EHLİ SİYASET!
Siyaset akıl işidir, plan işidir, proje işidir doğru22.10.2013 09:45

. Doğru ama her şeyden ehil adam işidir. Ehil olmak, ehliyet sahibi olmak da zor iştir. Ehil olmanın bir okulu yok kuşkusuz ama bazı ilkeleri var.

    EY EHLİ SİYASET! Eğer siyaseti insan için zahmete, insanlık için hizmete razı olmak olarak algılıyorsanız ehil sayılırsınız. Nefsine hizmet, ahbabına hürmet niyetiyle yola çıkanlar hiç unutmasınlar ki onların yollarına dikenli karaçalılar döşeyeceğiz. Siyaseti nefsine değil kentine, ahbabına değil halka hizmet olarak tanımlayanların yollarına kırmızı halılar sereceğiz.

      EY EHLİ SİYASET! Siyaseten değil hakikaten konuş bizimle. Senin için yazılmış metinler okuma bize. Biz artık uyandık sözü söyleyenin özünde bunların olup olmadığını biliyoruz. Ne anlama geldiğini bilmediğim şaşaalı sözlerden uzak dur ki bize yakın olasın. Zira boş sözler mezarlığı çoktan doldu. Elbet hayal mühimdir; ama sen bize gerçekleştirebileceğin hayallerden bahset.

     EY EHLİ SİYASET! Meydana çıkmadan önce NECİP FAZIL’ın DUA şiirini tekrar tekrar oku. Şiiri buraya almıyorum, birazcık zahmet et bul. Madem bu kenti yönetmeye talipsin, bilgiye de sahip ol. İlmi siyaset bilmek yetmez. İlmi Âdemiyet de öğren. Âdeme hizmet, aleme hürmet göstermeyi düstur edinmezsen karşımıza çıkma, yolumuza basma.

     EY EHLİ SİYASET! Antalya yalnız iş, yalnız aş aramıyor. Antalya bir kimlik de arıyor; ama önce kendine sor bakalım bir kimliğin var mı? Bin yıllık bir medeniyetten izler var mı dilinde ve gönlünde? Bu medeniyetin şehircilik anlayışını biliyor musun? Ve sana tavsiyemdir Cumhurbaşkanlığı Kültür Büyük Ödülü alan ve üstelik Antalyalı olan mimar TURGUT CANSEVER’in “İSLAMDA ŞEHİR VE MİMARİ” kitabını oku.

     EY EHLİ SİYASET! Siyaset ehil adam işidir: amma ve lakin gönlü zengin olmayanın ehliyetinden kuşku duyarım. GÖNLÜNÜ ZENGİN KIL, GÖNÜL KAPILARINI AÇIK TUT. UNUTMA, İNSANA HİZMETE TALİPSİN.


Etiketler: EY EHLİ SİYASET!

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.