Get Adobe Flash player

HANGİ MAHALLEDE KİM ADAY?

HANGİ MAHALLEDE KİM ADAY?
YEREL seçimlerin yaklaştığı şu günlerde muhtar adayları da yavaş yavaş ortaya çıkıyor. 05.08.2013 11:57

Kamuoyu Belediye Başkan Aday Adaylarına kilitlenmişken, muhtarlığı düşünen adayların cephesinde de hareketlilik başladı.  Kamuoyuna yansıyan merkez mahalle muhtarlığı adayları şu şekilde:

İstiklal Mahallesinde mevcut mahalle muhtarı Kemal Özyiğit’in karşısına müteahhit Hüseyin Şengöz’ün aday çıkması bekleniyor.

Aydın Mahallesinde mevcut muhtar Hasan Ali Sönmez’in karşısına ise güçlü bir aday çıkıyor. Mahalle halkının desteğini arkasına alan market işletmecisi Ali Osman Akay, Aydın Mahallesi muhtar adayı olacak.

Gazi Mahallesinde mevcut muhtar Şerafettin Lortoğlu’nun karşısına iki rakip çıkacak gibi görülüyor. Yakup Karateke ve İsmet Kıvrak’ın Lortoğlu’nun karşısına çıkması bekleniyor.

Pazarcı Mahallesinde ise mevcut muhtar Mehmet Tuncel’in karşısına henüz bir aday çıkmadı. Kulislerde farklı isimler dolaşıyor ancak netlik kazanan bir isim yok.

İlçenin nüfusu en yoğun mahallelerinden Koru Mahallesinde mevcut Muhtar Sami Demir’in yeniden aday olmaması konuşuluyor. Muhtar olmak için Durmuş Ali Burun ve Volkan Özalp’in yarışması söz konusu.

Esentepe Mahallesinde mevcut muhtar Ali Mıdış’ın karışına geçen dönem rakip olan Hacı Ali Üner’in tekrar rakip olması bekleniyor.

Burhan Mahallesi de iki adayın yarışacağı mahalleler arasından yer alıyor. Mevcut Başkanın karşısına Muzaffer Coşkun’un çıkacağı söyleniyor.

Sarıağaç Mahallesinde mevcut muhtar Eşref Ergen’in karşısına Ahmet Erkul rakip olarak çıkacak.

Rakipsiz seçime gireceği söylenen Yeni Mahalle Muhtarı Ali Mıdış’ın karşısına şuana kadar bir rakip çıkmış değil. Ekmel Mahallesi Muhtarı Abdullah Yıldız ve Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mehmet Yıldız da seçime rakipsiz girmeyi hedefliyor.

Bakılar mahallesinde ise mevcut muhtar Nizamettin Arıcan’ın karşısına Hüseyin Doğan’ın çıkması bekleniyor. 

Diğer POLİTİKA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.