Get Adobe Flash player

  • Ana Sayfa
  • »
  • HANGİ YÜZLE OY İSTEYECEKSİNİZ?

HANGİ YÜZLE OY İSTEYECEKSİNİZ?


Sevgili okurlar;
Gazipaşa’nın yaylarında ikamet eden bir çok  vatandaş yaylalarda elektrik ve yol  sorunları ile ilgilenmeyen  hükümeti ve siyasi partilerin ilçe temsilcilerine tepki gösteriyor. Daha önce birkaç kez gazetemizde Belbaşı, Maha Berem ve Yunt yaylarına giden yolların  bu yıl çok geç bakıma alındığını ve  özellikle Berem yaylasının elektrik sorunu yaşadığını haber  yaparak yetkilere durumu duyurmaya çalıştık. Ancak aradan geçen zamanda hiçbir olumlu adım atılmadı.
Şimdi her hafta sonu gittiğim yaylalarda vatandaşlardan gelen tepkileri sizlerle paylaşmak istiyorum. Gazipaşa’nın Berem yaylasında oturduğum için her hafta sonu buraya gidiyorum. Her yayla gidişimde yollarda onlarca vatandaş bizi durdurup “Siz gazeteci değil misiniz? Sizler bu yoların halini görmüyor musunuz?” diyerek sitem ediyor. Geçen hafta sonu davetli  olarak katıldığım bir mevlit programında vatandaşlar, daha önce Berem yaylasına gelen, elektrik ve yol sözü veren  milletvekillerine ve siyasi parti temsilcilerine serzenişlerde bulundular.  AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu’nun ve beraberindeki ilçe temsilcilerinin Berem yaylasına elektrik sözü verdiğini fakat aradan birkaç yıl geçmesine rağmen halen Berem yaylasının elektrik sorununun çözülmediğini dile getiren vatandaşlar “Berem yaylasının bir kısmında elektrik var ama bir kısmı halen elektrik bekliyor. Bizim günahımız ne? Böyle saçma iş mi olur?” diyerek verilen sözleri hatırlattı.
Yayla hayatı bizim ilçemizin vazgeçilmez ve göz ardı edilemez bir gerçeği. Her yıl binlerce insan yaz aylarını yaylalarda geçiriyor. Yaylacılık artık bir keyif işi değil bir gelir kapısı ilçe halkı için. Gidin bakın yaylalara. Orda üretilen tarım ürünü azımsanmayacak ölçüde. Hal böyle olunca yayla hayatı daha bir önem kazanıyor. Ancak yetkililer bunu ya göremiyor ya da görmek istemiyor. Yaylacılar yaylalarından neredeyse dönecek ancak yollar henüz bakıma alınmadı. Elektrik sorunu ise hat safhada.
Bu sorunun bana göre en büyük sorumlusu AK Parti İlçe Teşkilatı. Daha sonra bu konuyu gündeme getirmeyen diğer siyasi parti temsilcileri ve İl Genel Meclis Üyeleri. Siyasilere buradan bir uyarıda bulunmak istiyorum: Seçim zamanı kapısını aşındırdığınız köylü sizlere çok kızgın bilesiniz. Biliyorum herkes günü geldiğinde topu bir diğerine atacak ama halk bunlardan bıkmış durumda. En basit bir hizmeti bile veremeyen siyasi partiler, hangi yüzle halkın karşısına çıkacak bilemiyorum. Hoşçakalın.

  • PAYLAŞ