İŞTE GAZİPAŞA?NIN YENİ KAYMAKAMI

Yani kararname ile Gazipaşa Kaymakamı Ali Sakar mülkiye müfettişi olurken Gazipaşa Kaymakamlığına Van İpekyolu Kaymakamı Cemil Öztürk atandı.

2019 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan veya hizmet ve mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 403 mülki idare amirinin görev yerlerinin liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildiği belirtildi. Bu kapsamda Gazipaşa Kaymakamı Ali Sakar, Mülkiye Müfettişi olarak atandı. Ankara?ya gidecek olan Kaymakam Sakar`ın yerine ise Gazipaşa Kaymakamlığı`na Van İpekyolu Kaymakamlığı ve İpekyolu Belediyesi Kayyumu Cemil Öztürk görevlendirildi. Yeni Kaymakam Cemil Öztürk`ün bayramdan sonra Gazipaşa`ya gelmesi bekleniyor. 

 Gazipaşa`nın yeni Kaymakamı Cemil Öztürk kimdir;

Kaymakam Cemil Öztürk 1980 doğumludur. 2003 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olduktan sonra 2010 yılında Akdeniz Üniversitesi Sosyal bilimler fakültesi Kamu Hukuku alanında Yüksek Lisans yapan Kaymakam Cemil Öztürk Meslek yaşamına 2004 yılında Maliye Bakanlığı Vergi Denetmen Yardımcısı olarak başladı.  İçişleri Bakanlığı?nın açmış olduğu kaymakam adaylığı sınavını kazanarak 2005 yılında Bolu Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. İçişleri Bakanlığı tarafından bir yıl süreyle gönderildiği İngiltere?de yabancı dil eğitimi yanında İngiliz Yönetim Sistemi üzerine çalışmalarda bulundu. 2008-2010 tarihleri arasında Antalya-Gündoğmuş ilçesinde,  2010-2012 Tarihleri arasında Sivas-Altınyayla ilçesinde, 2012-2013 Tarihleri arasında Şırnak-Uludere ilçesinde, 2013-2016 Tarihleri arasında Aydın-Buharkent ilçesinde Kaymakamlık görevlerini yürütmüştür. 16.12.2016 tarihi itibariyle Van İpekyolu İlçe Kaymakamlığına asaleten atanmıştır. Kaymakam Öztürk,  evli ve 4 çocuk babasıdır. 2019 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Gazipaşa Kaymakamlığına atanmıştır.